► Wymienniki CWU

Bufory Vasti umożliwiają magazynowanie (buforowanie) wody grzewczej zapewniając właściwe warunki do pracy pompy ciepła. Bufor w instalacji z pompą ciepła pełni także rolę sprzęgła hydraulicznego, zapewniając właściwy przepływ medium przez pompę ciepła oraz obiegi grzewcze. W trybie rozmrażania pompy ciepła, zgromadzona w buforze energia przyspiesza proces defrostu podnosząc tym samym komfort oraz obniżając koszty użytkowania. Bufory Vasti wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, dzięki której okres ich eksploatacji jest znacznie dłuższy niż tradycyjnych zbiorników stalowych.

► Wymienniki C.W.U. do pomp ciepła z jedną wężownicą

Wymienniki Vasti do pomp ciepła zapewniają właściwe działanie instalacji CWU, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i budynkach użyteczności publicznej i przemysłowej.
Ze względu na niższą temperaturę medium grzewczego wytwarzanego przez pompy ciepła konieczne jest stosowanie wymienników zapewniających właściwe parametry eksploatacyjne dla pomp ciepła oraz odpowiednią dynamikę przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Wymiennik z jedną wężownicą dedykowany do pomp ciepła posiada zwiększoną powierzchnię wymiany ciepła, co pozwala na osiągnięcie
maksymalnej wydajności cieplnej. Zastosowanie wysokogatunkowej stali nierdzewnej zapewnia długą oraz bezawaryjną eksploatację urządzenia.

► Bufory

Bufory Vasti umożliwiają magazynowanie (buforowanie) wody grzewczej zapewniając właściwe warunki do pracy pompy ciepła. Bufor w instalacji z pompą ciepła pełni także rolę sprzęgła hydraulicznego, zapewniając właściwy przepływ medium przez pompę ciepła oraz obiegi grzewcze. W trybie rozmrażania pompy ciepła, zgromadzona w buforze energia przyspiesza proces defrostu podnosząc tym samym komfort oraz obniżając
koszty użytkowania. Bufory Vas􀆟 wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, dzięki której okres ich eksploatacji jest znacznie dłuższy niż tradycyjnych zbiorników stalowych.

► DTR – Zbiornik kombinowany

Zbiornik kombinowany Vasti to połączenie wymiennika CWU o pojemności 200 l z buforem 100 l – wykonanych ze stali nierdzewnej. Urządzenie zostało zaprojektowane z przeznaczeniem do współpracy z powietrznymi pompami ciepła, aby optymalnie wykorzystać energię przez nie wyprodukowaną.
W górnej części zbiornika znajduje się wymiennik ze spiralną wężownicą o bardzo dużej powierzchni (2,1
m2) pozwalającą na szybkie przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Z kolei bufor w dolnej części zbiornika przeznaczony jest do pracy w obiegu grzewczym.