CAT5 SOLAR ICONIQ


Przyszłość jest teraz

Styki elektryczne modułu Cat5 Solar IconIQ są zintegrowane z tyłu (back contact): bez taśm i bez okablowania. Nie ma nic do zakrycia ogniwa, ani żadnego cienia: absorpcja światła jest absolutnie rozciągnięta do maksimum. Ta innowacyjna technologia, wynaleziona przez naszego partnera ISC Konstanz, zapewnia jeszcze większą wydajność w połączeniu z gładkim, eleganckim i nieprzerwanym czarnym wzornictwem IconIQ. IconIQ jest szczególnie odpowiedni do zastosowań mieszkalnych i budynków o wysokiej wartości architektonicznej lub lokalizacji, w których optymalizacja gęstości mocy systemu fotowoltaicznego jest najważniejsza.

Technologia back contact firmy TNO

Konstrukcja modułu opiera się na połączeniu „back contact”, sprawdzonej przemysłowo koncepcji opracowanej w Holandii przez ECN (obecnie część TNO).
Moduły „back contact” zapewniają wyższą moc wyjściową, ze względu na niski współczynnik stratności między ogniwami i doskonałą odporność na naprężenia termomechaniczne. Ponadto oferują nieodłączną zdolność rozpraszania ciepła, co
pozwala im „pracować w niższej temperaturze” niż konwencjonalne moduły przewodowe.
Współczynnik kształtu jest bardziej elastyczny niż w przypadku konwencjonalnych modułów, co ułatwia integrację modułów „back contact”. Umożliwiają również uzyskanie pożądanych estetycznych projektów.

ZEBRA Technologia firmy ISC Konstanz

Ogniwa fotowoltaiczne w module, które zapewniają jego wysoką wydajność, są oparte na technologii „ZEBRA” IBC (Interdigitated Back Contact), opracowanej przez ISC Konstanz. Ta najtańsza technologia IBC osiąga wydajność ponad 24% w produkcji. Obecna technologia osiąga napięcia nawet powyżej 700mV, bez potrzeby pasywacji złączy.

Nieodparta estetyka Potężna wydajność

Panel fotowoltaiczny IconIQ łączy w sobie dwie wysokiej jakości technologie oraz oferuje wiele zalet, takich jak bezołowiowe, bezlutownicze złącza i znacznie zwiększoną wytrzymałość. Panel nie tylko nie zawiera ołowiu, ale także nie zawiera fluoru i substancji polifluoroalkilowych (PFAS), co nie ma miejsca w przypadku popularnych paneli fotowoltaicznych.

Współczynnik niskotemperaturowy (-0,3%/°C) dodaje 3% mocy, nawet w przeciętnych warunkach pracy. Ponadto falownik włączany jest wcześniej rano i wyłączany później wieczorem, dzięki ulepszonej wydajności przy słabym oświetleniu.